P1402SBLRP-ND
5S-P1402SBLRP-ND
P1402SBLRP-ND
Littelfuse Inc.
Product Description
| Packaging: | 2500 |
| Series: | Tape & Reel (TR) |
| Voltage - Breakover: | Obsolete |
| Voltage - Off State: | 180V |
| Voltage - On State: | 140V |
| Current - Peak Pulse (8/20??????s): | 8V |
| Current - Peak Pulse (10/1000??????s): | 250A |
| Current - Hold (Ih): | 80A |
| Number of Elements: | 120mA |
| Capacitance: | 2 |
| Mounting Type: | 35pF |