NP1500SBMCT3G
5S-NP1500SBMCT3G
NP1500SBMCT3G
THYRISTOR 140V 250A SMB
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Voltage - Breakover: | 180V |
| Voltage - Off State: | 140V |
| Voltage - On State: | 4V |
| Current - Peak Pulse (8/20??????s): | 250A |
| Current - Peak Pulse (10/1000??????s): | 80A |
| Current - Hold (Ih): | 150mA |
| Number of Elements: | 1 |
| Capacitance: | 29pF |