TV50C900J-G
5S-TV50C900J-G
TV50C900J-G
TVS DIODE 90VWM 146VC SMC
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 90V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 100V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 146V |
| Current - Peak Pulse (10/1000??????s): | 34.59A |
| Power - Peak Pulse: | 3000W (3kW) |