TV50C580J-G
5S-TV50C580J-G
TV50C580J-G
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMC
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 58V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 64.4V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 93.6V |
| Current - Peak Pulse (10/1000??????s): | 53.95A |
| Power - Peak Pulse: | 3000W (3kW) |