TV15C750J-G
5S-TV15C750J-G
TV15C750J-G
TVS DIODE 75VWM 121VC SMC
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 75V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 83.3V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 121V |
| Current - Peak Pulse (10/1000??????s): | 12.4A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |