TV15C640JB-G
5S-TV15C640JB-G
TV15C640JB-G
TVS DIODE 64VWM 103VC SMC
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 64V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 71.1V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 103V |
| Current - Peak Pulse (10/1000??????s): | 14.56A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |