TV04A330J-G
5S-TV04A330J-G
TV04A330J-G
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMA
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 33V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 36.7V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 53.3V |
| Current - Peak Pulse (10/1000??????s): | 7.5A |
| Power - Peak Pulse: | 400W |