TV04A170J-G
5S-TV04A170J-G
TV04A170J-G
TVS DIODE 17VWM 27.6VC SMA
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 17V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 18.9V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 27.6V |
| Current - Peak Pulse (10/1000??????s): | 14.49A |
| Power - Peak Pulse: | 400W |