Home All Products Circuit-Protection TVS - DiodesTSC America Inc. SMAJ33CAHR3G
SMAJ33CAHR3G
5S-SMAJ33CAHR3G
SMAJ33CAHR3G
DIODE
Product Description
Packaging:0
Series:0.12266
Type:1800
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:Automotive
Voltage - Reverse Standoff (Typ):AEC-Q101
Voltage - Breakdown (Min):SMAJ
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:Active
Current - Peak Pulse (10/1000??????s):Zener
Power - Peak Pulse:-
Power Line Protection:1
Applications:33V
Capacitance @ Frequency:36.7V
Operating Temperature:53.3V
Mounting Type:7.5A
Package / Case:400W
Supplier Device Package:
Package / Case:400W
Other:Automotive,-,-55??????C ~ 150??????C (TJ),Surface Mount
Related special
  • SR30-10R-6S(71)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • In stock
  • SFO-61T-250A
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated