PTVS15VU1UPAZ
5S-PTVS15VU1UPAZ
PTVS15VU1UPAZ
TVS DIODE 15VWM 24.4VC 3DFN
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | Automotive |
| Type: | Active |
| Unidirectional Channels: | Zener |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | - |
| Voltage - Breakdown (Min): | 15V (Max) |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 16.7V |
| Current - Peak Pulse (10/1000??????s): | 24.4V |
| Power - Peak Pulse: | 12.3A |
| Power Line Protection: | 300W |