PTVS12VU1UPAZ
5S-PTVS12VU1UPAZ
PTVS12VU1UPAZ
TVS DIODE 12VWM 19.9VC 3DFN
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | Automotive |
| Type: | Active |
| Unidirectional Channels: | Zener |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | - |
| Voltage - Breakdown (Min): | 12V (Max) |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 13.3V |
| Current - Peak Pulse (10/1000??????s): | 19.9V |
| Power - Peak Pulse: | 15.1A |
| Power Line Protection: | 300W |