Home All Products Circuit-Protection TVS - DiodesTSC America Inc. P6KE68CAHB0G
P6KE68CAHB0G
5S-P6KE68CAHB0G
P6KE68CAHB0G
DIODE
Product Description
Packaging:0
Series:0.124
Type:1000
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:*
Voltage - Reverse Standoff (Typ):Active
Voltage - Breakdown (Min):Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:-
Current - Peak Pulse (10/1000??????s):1
Power - Peak Pulse:58.1V
Power Line Protection:64.6V
Applications:92V
Capacitance @ Frequency:6.8A
Operating Temperature:600W