Home All Products Circuit-Protection TVS - DiodesMicrosemi Corporation MXPLAD18KP8.5A
MXPLAD18KP8.5A
5S-MXPLAD18KP8.5A
MXPLAD18KP8.5A
TVS DIODE 137VC 132A PLAD
Voltage - Reverse Standoff (Typ):-
Voltage - Breakdown (Min):85V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:94.4V
Current - Peak Pulse (10/1000??????s):137V
Power - Peak Pulse:132A
Power Line Protection:18000W (18kW)