Home All Products Circuit-Protection TVS - DiodesMicrosemi Corporation MXPLAD18KP8.0A
MXPLAD18KP8.0A
5S-MXPLAD18KP8.0A
MXPLAD18KP8.0A
TVS DIODE 13.6VC 1324A PLAD
Voltage - Reverse Standoff (Typ):-
Voltage - Breakdown (Min):8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:8.89V
Current - Peak Pulse (10/1000??????s):13.6V
Power - Peak Pulse:1324A (1.324kA)
Power Line Protection:18000W (18kW)