Home All Products Circuit-Protection TVS - DiodesMicrosemi Corporation MXPLAD18KP7.5AE3
MXPLAD18KP7.5AE3
5S-MXPLAD18KP7.5AE3
MXPLAD18KP7.5AE3
TVS DIODE 12.9VC 1396A PLAD
Voltage - Reverse Standoff (Typ):-
Voltage - Breakdown (Min):7.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:8.33V
Current - Peak Pulse (10/1000??????s):12.9V
Power - Peak Pulse:1396A (1.396kA)
Power Line Protection:18000W (18kW)