Home All Products Circuit-Protection TVS - DiodesMicrosemi Corporation MXPLAD18KP7.0AE3
MXPLAD18KP7.0AE3
5S-MXPLAD18KP7.0AE3
MXPLAD18KP7.0AE3
TVS DIODE 113VC 160A PLAD
Voltage - Reverse Standoff (Typ):-
Voltage - Breakdown (Min):70V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:77.8V
Current - Peak Pulse (10/1000??????s):113V
Power - Peak Pulse:160A
Power Line Protection:18000W (18kW)