Home All Products Circuit-Protection TVS - DiodesMicrosemi Corporation MXPLAD18KP64AE3
MXPLAD18KP64AE3
5S-MXPLAD18KP64AE3
MXPLAD18KP64AE3
TVS DIODE 103VC 175A PLAD
Voltage - Reverse Standoff (Typ):-
Voltage - Breakdown (Min):64V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:71.1V
Current - Peak Pulse (10/1000??????s):103V
Power - Peak Pulse:175A
Power Line Protection:18000W (18kW)