Home All Products Circuit-Protection TVS - DiodesMicrosemi Corporation MXPLAD18KP40AE3
MXPLAD18KP40AE3
5S-MXPLAD18KP40AE3
MXPLAD18KP40AE3
TVS DIODE 64.5VC 280A PLAD
Voltage - Reverse Standoff (Typ):-
Voltage - Breakdown (Min):40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:44.4V
Current - Peak Pulse (10/1000??????s):64.5V
Power - Peak Pulse:280A
Power Line Protection:18000W (18kW)