Home All Products Circuit-Protection TVS - DiodesMicrosemi Corporation MXPLAD18KP36AE3
MXPLAD18KP36AE3
5S-MXPLAD18KP36AE3
MXPLAD18KP36AE3
TVS DIODE 58.1VC 310A PLAD
Voltage - Reverse Standoff (Typ):-
Voltage - Breakdown (Min):36V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:40V
Current - Peak Pulse (10/1000??????s):58.1V
Power - Peak Pulse:310A
Power Line Protection:18000W (18kW)