Home All Products Circuit-Protection TVS - DiodesMicrosemi Corporation MXPLAD18KP33AE3
MXPLAD18KP33AE3
5S-MXPLAD18KP33AE3
MXPLAD18KP33AE3
TVS DIODE 53.3VC 338A PLAD
Voltage - Reverse Standoff (Typ):-
Voltage - Breakdown (Min):33V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:36.7V
Current - Peak Pulse (10/1000??????s):53.3V
Power - Peak Pulse:338A
Power Line Protection:18000W (18kW)