Home All Products Circuit-Protection TVS - DiodesMicrosemi Corporation MXPLAD18KP30AE3
MXPLAD18KP30AE3
5S-MXPLAD18KP30AE3
MXPLAD18KP30AE3
TVS DIODE 48.4VC 372A PLAD
Voltage - Reverse Standoff (Typ):-
Voltage - Breakdown (Min):30V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:33.3V
Current - Peak Pulse (10/1000??????s):48.4V
Power - Peak Pulse:372A
Power Line Protection:18000W (18kW)