Home All Products Circuit-Protection TVS - DiodesMicrosemi Corporation MXPLAD18KP28A
MXPLAD18KP28A
5S-MXPLAD18KP28A
MXPLAD18KP28A
TVS DIODE 45.5VC 396A PLAD
Voltage - Reverse Standoff (Typ):-
Voltage - Breakdown (Min):28V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:31.1V
Current - Peak Pulse (10/1000??????s):45.5V
Power - Peak Pulse:396A
Power Line Protection:18000W (18kW)