Home All Products Circuit-Protection TVS - DiodesMicrosemi Corporation MXPLAD18KP18AE3
MXPLAD18KP18AE3
5S-MXPLAD18KP18AE3
MXPLAD18KP18AE3
TVS DIODE 29.2VC 617A PLAD
Voltage - Reverse Standoff (Typ):-
Voltage - Breakdown (Min):18V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:20V
Current - Peak Pulse (10/1000??????s):29.2V
Power - Peak Pulse:617A
Power Line Protection:18000W (18kW)