Home All Products Circuit-Protection TVS - DiodesMicrosemi Corporation MXPLAD18KP180AE3
MXPLAD18KP180AE3
5S-MXPLAD18KP180AE3
MXPLAD18KP180AE3
TVS DIODE 291VC 62A PLAD
Voltage - Reverse Standoff (Typ):-
Voltage - Breakdown (Min):180V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:200V
Current - Peak Pulse (10/1000??????s):291V
Power - Peak Pulse:62A
Power Line Protection:18000W (18kW)