Home All Products Circuit-Protection TVS - DiodesMicrosemi Corporation MXPLAD18KP17A
MXPLAD18KP17A
5S-MXPLAD18KP17A
MXPLAD18KP17A
TVS DIODE 27.6VC 653A PLAD
Voltage - Reverse Standoff (Typ):-
Voltage - Breakdown (Min):17V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:18.9V
Current - Peak Pulse (10/1000??????s):27.6V
Power - Peak Pulse:653A
Power Line Protection:18000W (18kW)