Home All Products Circuit-Protection TVS - DiodesMicrosemi Corporation MXPLAD18KP170AE3
MXPLAD18KP170AE3
5S-MXPLAD18KP170AE3
MXPLAD18KP170AE3
TVS DIODE 275VC 66A PLAD
Voltage - Reverse Standoff (Typ):-
Voltage - Breakdown (Min):170V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:189V
Current - Peak Pulse (10/1000??????s):275V
Power - Peak Pulse:66A
Power Line Protection:18000W (18kW)