Home All Products Circuit-Protection TVS - DiodesMicrosemi Corporation MXPLAD18KP16A
MXPLAD18KP16A
5S-MXPLAD18KP16A
MXPLAD18KP16A
TVS DIODE 26VC 693A PLAD
Voltage - Reverse Standoff (Typ):-
Voltage - Breakdown (Min):16V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:17.8V
Current - Peak Pulse (10/1000??????s):26V
Power - Peak Pulse:693A
Power Line Protection:18000W (18kW)