Home All Products Circuit-Protection TVS - DiodesMicrosemi Corporation MXPLAD18KP130AE3
MXPLAD18KP130AE3
5S-MXPLAD18KP130AE3
MXPLAD18KP130AE3
TVS DIODE 209VC 87A PLAD
Voltage - Reverse Standoff (Typ):-
Voltage - Breakdown (Min):130V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:144V
Current - Peak Pulse (10/1000??????s):209V
Power - Peak Pulse:87A
Power Line Protection:18000W (18kW)