Home All Products Circuit-Protection TVS - DiodesMicrosemi Corporation MXPLAD18KP12AE3
MXPLAD18KP12AE3
5S-MXPLAD18KP12AE3
MXPLAD18KP12AE3
TVS DIODE 19.9VC 905A PLAD
Voltage - Reverse Standoff (Typ):-
Voltage - Breakdown (Min):12V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:13.3V
Current - Peak Pulse (10/1000??????s):19.9V
Power - Peak Pulse:905A
Power Line Protection:18000W (18kW)