Home All Products Circuit-Protection TVS - DiodesMicrosemi Corporation MXPLAD18KP120AE3
MXPLAD18KP120AE3
5S-MXPLAD18KP120AE3
MXPLAD18KP120AE3
TVS DIODE 193VC 94A PLAD
Product Description
Packaging:Bulk
Series:Military
Type:Active
Unidirectional Channels:Zener
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):-
Voltage - Breakdown (Min):120V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:133V
Current - Peak Pulse (10/1000??????s):193V
Power - Peak Pulse:94A
Power Line Protection:18000W (18kW)