Home All Products Circuit-Protection TVS - DiodesMicrosemi Corporation MXPLAD18KP11AE3
MXPLAD18KP11AE3
5S-MXPLAD18KP11AE3
MXPLAD18KP11AE3
TVS DIODE 18.2VC 989A PLAD
Unidirectional Channels:Zener
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):-
Voltage - Breakdown (Min):11V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:12.2V
Current - Peak Pulse (10/1000??????s):18.2V
Power - Peak Pulse:989A
Power Line Protection:18000W (18kW)