Home All Products Circuit-Protection TVS - DiodesMicrosemi Corporation MXPLAD15KP48CA
MXPLAD15KP48CA
5S-MXPLAD15KP48CA
MXPLAD15KP48CA
TVS DIODE 48VWM 77.4VC PLAD
Product Description
Packaging:Bulk
Series:Military
Type:Active
Unidirectional Channels:Zener
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):1
Voltage - Breakdown (Min):48V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:53.3V
Current - Peak Pulse (10/1000??????s):77.4V
Power - Peak Pulse:195A
Power Line Protection:15000W (15kW)