Home All Products Circuit-Protection TVS - DiodesMicrosemi Corporation MXLPLAD15KP85AE3
MXLPLAD15KP85AE3
5S-MXLPLAD15KP85AE3
MXLPLAD15KP85AE3
TVS DIODE 85VWM 137VC PLAD
Unidirectional Channels:Zener
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):-
Voltage - Breakdown (Min):85V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:94.4V
Current - Peak Pulse (10/1000??????s):137V
Power - Peak Pulse:108A
Power Line Protection:15000W (15kW)