Home All Products Circuit-Protection TVS - DiodesMicrosemi Corporation MXLPLAD15KP85A
MXLPLAD15KP85A
5S-MXLPLAD15KP85A
MXLPLAD15KP85A
TVS DIODE 85VWM 137VC PLAD
Voltage - Reverse Standoff (Typ):-
Voltage - Breakdown (Min):85V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:94.4V
Current - Peak Pulse (10/1000??????s):137V
Power - Peak Pulse:108A
Power Line Protection:15000W (15kW)