Home All Products Circuit-Protection TVS - DiodesMicrosemi Corporation MXLPLAD15KP8.0A
MXLPLAD15KP8.0A
5S-MXLPLAD15KP8.0A
MXLPLAD15KP8.0A
TVS DIODE 8VWM 13.6VC PLAD
Voltage - Reverse Standoff (Typ):-
Voltage - Breakdown (Min):8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:8.89V
Current - Peak Pulse (10/1000??????s):13.6V
Power - Peak Pulse:1101A (1.101kA)
Power Line Protection:15000W (15kW)