Home All Products Circuit-Protection TVS - DiodesMicrosemi Corporation MXLPLAD15KP100CA
MXLPLAD15KP100CA
5S-MXLPLAD15KP100CA
MXLPLAD15KP100CA
TVS DIODE 100VWM 162VC PLAD
Product Description
Packaging:Bulk
Series:Military
Type:Active
Unidirectional Channels:Zener
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):1
Voltage - Breakdown (Min):100V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:111V
Current - Peak Pulse (10/1000??????s):162V
Power - Peak Pulse:93A
Power Line Protection:15000W (15kW)