Home All Products Circuit-Protection TVS - DiodesMicrosemi Corporation MPLAD36KP160A
MPLAD36KP160A
5S-MPLAD36KP160A
MPLAD36KP160A
TVS DIODE 259VC 139A PLAD
Product Description
Packaging:Bulk
Series:Military
Type:Active
Unidirectional Channels:Zener
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):-
Voltage - Breakdown (Min):160V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:178V
Current - Peak Pulse (10/1000??????s):259V
Power - Peak Pulse:139A
Power Line Protection:36000W (36kW)