Home All Products Circuit-Protection TVS - DiodesMicrosemi Corporation MPLAD36KP130AE3
MPLAD36KP130AE3
5S-MPLAD36KP130AE3
MPLAD36KP130AE3
TVS DIODE 209VC 173A PLAD
Product Description
Packaging:Bulk
Series:Military
Type:Active
Unidirectional Channels:Zener
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):-
Voltage - Breakdown (Min):130V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:144V
Current - Peak Pulse (10/1000??????s):209V
Power - Peak Pulse:173A
Power Line Protection:36000W (36kW)