Home All Products Circuit-Protection TVS - DiodesMicrosemi Corporation MPLAD15KP90A
MPLAD15KP90A
5S-MPLAD15KP90A
MPLAD15KP90A
TVS DIODE 90VWM 146VC PLAD
Product Description
Packaging:Bulk
Series:-
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):90V
Voltage - Breakdown (Min):100V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:146V
Current - Peak Pulse (10/1000??????s):102A
Power - Peak Pulse:15000W (15kW)