Home All Products Circuit-Protection TVS - DiodesMicrosemi Corporation MPLAD15KP8.0AE3
MPLAD15KP8.0AE3
5S-MPLAD15KP8.0AE3
MPLAD15KP8.0AE3
TVS DIODE 8VWM 13.6VC PLAD
Product Description
Packaging:Bulk
Series:-
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):8V
Voltage - Breakdown (Min):8.89V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:13.6V
Current - Peak Pulse (10/1000??????s):1101A (1.101kA)
Power - Peak Pulse:15000W (15kW)