Home All Products Circuit-Protection TVS - DiodesMicrosemi Corporation MAPLAD36KP20A
MAPLAD36KP20A
5S-MAPLAD36KP20A
MAPLAD36KP20A
TVS DIODE 34VC 1059A PLAD
Voltage - Reverse Standoff (Typ):-
Voltage - Breakdown (Min):20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:22.2V
Current - Peak Pulse (10/1000??????s):34V
Power - Peak Pulse:1059A (1.059kA)
Power Line Protection:36000W (36kW)