Home All Products Circuit-Protection TVS - DiodesMicrosemi Corporation MAPLAD36KP18A
MAPLAD36KP18A
5S-MAPLAD36KP18A
MAPLAD36KP18A
TVS DIODE 30.8VC 1169A PLAD
Voltage - Reverse Standoff (Typ):-
Voltage - Breakdown (Min):18V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:20V
Current - Peak Pulse (10/1000??????s):30.8V
Power - Peak Pulse:1169A (1.169kA)
Power Line Protection:36000W (36kW)