Home All Products Circuit-Protection TVS - DiodesMicrosemi Corporation MAPLAD36KP180A
MAPLAD36KP180A
5S-MAPLAD36KP180A
MAPLAD36KP180A
TVS DIODE 291VC 124A PLAD
Voltage - Reverse Standoff (Typ):-
Voltage - Breakdown (Min):180V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:200V
Current - Peak Pulse (10/1000??????s):291V
Power - Peak Pulse:124A
Power Line Protection:36000W (36kW)