Home All Products Circuit-Protection TVS - DiodesMicrosemi Corporation MAPLAD36KP17A
MAPLAD36KP17A
5S-MAPLAD36KP17A
MAPLAD36KP17A
TVS DIODE 28.8VC 1.25KA PLAD
Voltage - Reverse Standoff (Typ):-
Voltage - Breakdown (Min):17V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:18.9V
Current - Peak Pulse (10/1000??????s):28.8V
Power - Peak Pulse:1250A (1.25kA)
Power Line Protection:36000W (36kW)