Home All Products Circuit-Protection TVS - DiodesMicrosemi Corporation MAPLAD36KP16A
MAPLAD36KP16A
5S-MAPLAD36KP16A
MAPLAD36KP16A
TVS DIODE 27.2VC 1324A PLAD
Product Description
Packaging:Bulk
Series:Military
Type:Active
Unidirectional Channels:Zener
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):-
Voltage - Breakdown (Min):16V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:17.8V
Current - Peak Pulse (10/1000??????s):27.2V
Power - Peak Pulse:1324A (1.324kA)
Power Line Protection:36000W (36kW)