Home All Products Circuit-Protection TVS - DiodesMicrosemi Corporation MAPLAD36KP15A
MAPLAD36KP15A
5S-MAPLAD36KP15A
MAPLAD36KP15A
TVS DIODE 25.8VC 1396A PLAD
Voltage - Reverse Standoff (Typ):-
Voltage - Breakdown (Min):15V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:16.7V
Current - Peak Pulse (10/1000??????s):25.8V
Power - Peak Pulse:1396A (1.396kA)
Power Line Protection:36000W (36kW)