Home All Products Circuit-Protection TVS - DiodesMicrosemi Corporation MAPLAD36KP150A
MAPLAD36KP150A
5S-MAPLAD36KP150A
MAPLAD36KP150A
TVS DIODE 243VC 149A PLAD
Voltage - Reverse Standoff (Typ):-
Voltage - Breakdown (Min):150V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:167V
Current - Peak Pulse (10/1000??????s):243V
Power - Peak Pulse:149A
Power Line Protection:36000W (36kW)