Home All Products Circuit-Protection TVS - DiodesMicrosemi Corporation MAPLAD36KP14A
MAPLAD36KP14A
5S-MAPLAD36KP14A
MAPLAD36KP14A
TVS DIODE 24VC 1.5KA PLAD
Product Description
Packaging:Bulk
Series:Military
Type:Active
Unidirectional Channels:Zener
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):-
Voltage - Breakdown (Min):14V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:15.6V
Current - Peak Pulse (10/1000??????s):24V
Power - Peak Pulse:1500A (1.5kA)
Power Line Protection:36000W (36kW)