Home All Products Circuit-Protection TVS - DiodesMicrosemi Corporation MAPLAD36KP130A
MAPLAD36KP130A
5S-MAPLAD36KP130A
MAPLAD36KP130A
TVS DIODE 209VC 173A PLAD
Voltage - Reverse Standoff (Typ):-
Voltage - Breakdown (Min):130V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:144V
Current - Peak Pulse (10/1000??????s):209V
Power - Peak Pulse:173A
Power Line Protection:36000W (36kW)