Home All Products Circuit-Protection TVS - DiodesMicrosemi Corporation MAPLAD36KP110A
MAPLAD36KP110A
5S-MAPLAD36KP110A
MAPLAD36KP110A
TVS DIODE 177VC 204A PLAD
Product Description
Packaging:Bulk
Series:Military
Type:Active
Unidirectional Channels:Zener
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):-
Voltage - Breakdown (Min):110V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:122V
Current - Peak Pulse (10/1000??????s):177V
Power - Peak Pulse:204A
Power Line Protection:36000W (36kW)